آیا لینوکس هم ویروسی می شود ؟
۰ نظر آموزش ویندوز و اندروید

| آیا لینوکس هم ویروسی می شود ؟

اکثر دوستان با ویروس های کامپیوتری آشنا هستند, که اکثرا هدف خراب کاری در سیستم و یا شبکه سازمان را دارند که این موضوع به بزرگترین نگرانی ها تبدیل شده است.

دوستانی که مایکروسافتی و ویندوزی خالص هستند زیاد با ویروس ها و ویروس کشی دست و پنجه نرم کرده اند و این به این دلیل میباشد که سیستم عامل ویندوز از بدو تولد با استقبال زیاد کاربران به دلیل gui بسیار خوبی که دارد مواجه شد و دوستان بسیار عزیز و قابل احترام هکر شروع به نوشتن ویروس برای این پلتفرم کردند و از نقطه ظعف ها و حفره ها استفاده و .... 
ولی شما اگر در مورد لینوکس مطالعه و تحقیق کنید میبینید که نوشته شده لینوکس چیزی به نام ویروس را شناسایی نمیکند که کاملا درست است ولی با نکته ....لینوکس ویروس های ویندوزی را نمیشناسد ویروسی که یک ویندوز 7 را الوده کرده است نمیتواند لینوکس را الوده کند و لینوکس ان را نمیشناسد . (البته ویروسیهایی هستند که برای 2 پلتفرم نوشته شده اند ولی با ساختار جدا) دلیل ان هم کاملا واضح هست ساختار سیستم عامل ویندوز با لینوکس متفاوت است و دارای امنیت بالایست ولی این دلیل نمیشود که ما بگوییم لینوکس ویروسی نمیشود !!!! لینوکس هم یک سیستم عامل است و از یک سری کد تشکیل شده که همانند ویندوز ویروسی میشود مورد تهاجم کرم ها , تروجان ها , بد افزارها و عمل dos و عملیات نفوذی دیگر قرار میگیرد .
برای اندروید هم خیلی از دوستان این عقیده را دارند که ویروسی نمی شود ، زیرا بر پایه لینوکس هست اما با استناد به توضیحاتی که دادم اندروید هم مورد تهاجم قرار میگیرد و بهتر است از یک آنتی ویروس قدرتمند و بروز همیشه استفاده کنیم.

دیدگاه شما
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی